O projektu OmniFocus a já

 

„OmniFocus je vynikající nástroj pro sledování úkolů a dalších kroků v prostředí Mac. Podporuje jednoduché, ale důležité postupy k uvolnění vaší hlavy, zaměření vaší pozornosti a ke správě vašich závazků.”

– David Allen, kniha OmniFocus™, GTD®, and You

Vítejte na OmniFocus a já.cz, prvním českém webu o aplikaci OmniFocus – profesionálním nástroji pro správu úkolů a projektů metodou GTD®.

Poslání a cíle

OmniFocus a já.cz je platforma pro svobodné sdílení informací mezi českými a slovenskými uživateli aplikace OmniFocus™. Je to místo pro výměnu zkušeností těch, kteří již OmniFocus nějakou dobu používají, i podanou rukou těm, kteří s GTD nebo OmniFocusem teprve začínají. Je to nástroj pro vytváření komunity lidí, kteří věří GTD, kteří věří OmniFocusu.

Obsah

Obsah je to nejdůležitější! Web je rozdělen do několika obsahových sekcí s konkrétním zaměřením, které by měly návštěvníkovi usnadnit orientaci při hledání té správné informace.

Sekce OmniFocus v praxi

je určena pro sdílení praktických zkušeností uživatelů OmniFocusu z jeho každodenního používání. Někdo OmniFocus používá pouze jen jako doplněk svého GTD, pro někoho je OmniFocus naopak zásadním nástrojem správy jeho projektů a úkolů. Každý z nás má jiné potřeby, jiné workflow, jiné požadavky. Sekce OmniFocus v praxi je místo, kde můžete najít odpovědi na otázky, které ve své Omnifocus praxi zajímají právě Vás.

Sekce Video návody

je určena pro sdílení konkrétních řešení při práci s OmniFocusem. Aby se mohl stát OmniFocus tím správným nástrojem vašeho GTD, je nutné se nejprve seznámit s jeho ovládáním, možnostmi a postupy. Zejména pro ty, kteří se s OmniFocusem, nebo s GTD teprve seznamují, může být OmniFocus relativně složitý nástroj na používání. Sekce Video návody by se měla stát průvodcem na vaší cestě k bezpečnému a pohodlnému zvládnutí práce s OmniFocusem.

Sekce OmniFocus ve světě

je určena pro sdílení článků, zajímavých informací a „Relase notes” (poznámek k updatům) z webu www.omnigroup.com, autora aplikace a dalších zajímavých zdrojů ve světě, které souvisí s OmniFocusem. To vše česky, srozumitelně a s případným komentářem. Sekce OmniFocus ve světě vám poskytne informace z několika světových zdrojů na jednom místě.

Sekce Kontakt

Máte nápad jak vylepšit tento web? Chcete se stát členem týmu omnifocusaja.cz? Máte zájem se jinak aktivně zapojit? V sekci Kontakt najdete formulář pro zaslání zprávy admistrátorovi tohoto webu. Neváhejte, určitě máte co nabídnout!

Sekce OmniFocus fórum

je místo pro vytváření oné komunity českých uživatelů OmniFocusu. Je to místo pro vaše názory, rady i zkušenosti, místo pro interakci. Sekce OmniFocus fórum je prostorem zpětné vazby – hnacím motorem projektu OmniFocus™ a já.cz

Slovo zakladatele

Když jsem dostal nápad vytvořit na českém internetu web o aplikaci OmniFocus, cítil jsem nadšení, radost i uspokojení. Nadšení z představy nového projektu, který, jak pevně věřím, bude průvodcem českým uživatelům na jejich cestě k osobní produktivitě, zvládání stresu a hledání důležitých oblastí jejich počínání, radost z příležitosti poskytnout alespoň část z toho, co GDT a OmniFocus poskytli mně, a konečně uspokojení z pocitu, že to mohu tzv. „předat dál”.

OmniFocus a já.cz není komerční projekt. I když je o komerční aplikaci. Je to otevřený způsob, jak se zapojit, a jak umožnit to samé i ostatním.

Josef Jasanský, zakladatel webu OmniFocus a já.cz

 

OmniFocus™ je neregistrovaná obchodní značka společnosti The Omni Group, Seattle, USA

Getting Things Done® (GTD®) je registrovaná obchodní značka společnosti David Allen & Co., Ojai, USA

 

Comments are closed.