OFaja tým se představuje

Říká se: „Za vším hledej ženu.” V našem OFaja týmu (zatím) ženu nemáme, není to ale důvod nepředstavit vám, našim čtenářům, nás, vaše OFajáky…

Josef Jasanský – šéfredaktor (@jjasanus)

Zakladatel webu OmniFocus a já, fanoušek metody GTD, osobní produktivity, sebeorganizace a všeho, co lze považovat za systém. V našem projektu se sám demokraticky zvolil do pozice šéfredaktora, ovšem pouze do doby, než o tuto funkci projeví zájem někdo, kdo ví, co takový šéfredaktor vlastně dělá.

Čtyřicátník, otec tří dětí, který o sobě posledních několik let tvrdí, že je manažerem, a dělá všechno proto, aby mu to ostatní věřili. Na tabuli v jeho kanceláři je velký nápis: „Ten kdo chce, hledá způsob, ten kdo nechce, hledá důvod.” Jestli se podle něho i řídí, to nám neprozradil.

Bývalý voják z povolání, bývalý kulturista, kdysi tanečník i bubeník. Má rád když do sebe věci zapadají, když dávají smysl, někdy to ale se svým plánováním přehání. Věří, že všichni lidé jsou dobří, prý se ale léčí. Se studiem to v životě moc nepřeháněl, on sám se považuje za kvalifikovaného nevzdělance, prý na to ale někde ve světě už taky existuje prášek.

Občas něco napíše i sem, sem, nebo třeba sem, a pak je celý nervozní, co na to lidé řeknou. Ti většinou mlčí. Ve své mírně pokročilé naivitě Pepa věří, že to znamená, že s ním souhlasí. Bohužel, na to náš farmaceutický průmysl ještě žádnou tabletku nevynalezl.

Pepův život je prolínáním vášní. Tou poslední, kterou objevil, je OmniFocus a tento web.

 Pepův profil na LinkedIn Napiš Pepovi

Jakub Ráb – redaktor (@iWick)

Jakub Ráb - fotoJakub má v našem týmu na starosti zahraniční rubriku. Je to pochopitelné. Je z nás jediný, kdo umí dobře anglicky. Z pohledu šéfredaktora, kdo umí anglicky. I Kubovo životní krédo „Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life” si od něho nechal raději přeložit. Stejně jako všechny články z blogu OmniGroup a maily z jejich marketingového oddělení.

Tvrdí o sobě, že je vášnivě líný fotograf. Jak líný a vášnivý doopravdy je, to můžete zjisit například tady. Kéž by bylo na světe víc takových lenochů. Miluje tvrdou muziku, hlavně tu metalovou, na hudební nástroj ale nikdy nehrál. Nesnáší zimu, hlavně tu v zimě, odstěhovat se ale do teplých krajů zatím nedokázal. Možná na té lenosti přece jen něco bude.

I když mu to všichni vymlouvají, Kuba vždy volí tu těžší cestu. Problém je, že nikomu zatím neřekl, která je ta lehčí. Pokaždé je to ale prý ta správná. Už toho hodně procestoval.

K Apple se Jakub dostal tak, že studoval. Ne Apple. Vejšku. A protože každý den chodil kolem výkladní skříně prodejny iRoom v Hradci Králové, a viděl, kolik všechna ta jabka stojí, školu nakonec dodělal. Uvěřil totiž, že jako inženýr si na ně dokáže vydělat. A dokázal.

Když se Jakub s Pepou setkal poprvé, povídali si o GTD. Když se setkali podruhé, povídali si o OmniFocusu. Když se setkají dnes, povídají si o ženských. O OmniFocusu už jen píšou.

I když si sice Jakub myslí, že (stejně jako za všechna příkoří světa) může i za jeho psaní  šéfredaktor, a protože rád volí ty tězší cesty, sem tam něco napíše i sem nebo tam. Šéfredaktorovi to nevadí, je rád, i když neví proč. Ani proč je šéfredaktorem.

Až jednou pojedeme na návštěvu do Omni Group, a my tam pojedeme – Jakub to zařídí, uděláme ho šéfem výpravy. To slibujeme.

  Napiš Jakubovi

Ivan Berka – redaktor (@IvanBerka)

Ivan BerkaIvan se do týmu OFaja přidal v únoru 2015. Někomu by se mohlo zdát, že když si se šéfredaktorem píšou od roku 2012, že si dali oba docela na čas. A dali. O to větší radost ale šéfredaktor měl, když zjistil, že Ivan se stane OFajákem. Chyběla tomu už jen pořádná (klidně i malá) oslava. Ivan je ale z Berouna, a šéfredaktor ze Svitav, budou ji proto muset ve svých OmniFocusech teprve naplánovat.

Nikoho asi nepřekvapí, že Ivan je Apple, Mac, GTD a OmniFocus nadšenec, to by nebyl OFajákem, co ale možná hodně z vás netuší, že Ivan je nadšenec i do věcí světu sebeorganizace na hony vzdálených. Ivana tak můžete běžně potkat, jak brázdí lesní cesty na svém horském kole, prošlapává své pohorky v zákoutích přírody, nebo obdivuje krásy mořských hlubin.

Když ho nepotkáte ani v lese, ani na horách, ani v moři, potkáte ho určitě na umělých horolezeckých stěnách. Ivan se totiž v posledních pár letech zamiloval do sportovního lezení. Odsud také jeho schopnost překonávat překážky.

Možná některé z vás napadne jistá podobnost mezi Ivanem a šéfredaktorem. Vězte, že v tomto případě zdání tak úplně neklame. Ne, že by byli bratři, bratranci, nebo jinak (ani tak, nebojte) příbuzní, mají spolu ale hodně společného. Tak třeba. Ivan je z Berouna, kde šéfredaktor v letech 1991–1992 bydlel také. Na vojně byl Ivan u spojařů, šéfredaktor byl u nich na vojně také. Tatínek Ivana byl voják z povolání, tatínek šéfredaktora byl sice zedník, ale vojákem z povolání byl samotný šéfredaktor. A ano, i jistá fyzická podoba tu je. Ti dva se prostě museli potkat. I když třeba jen virtuálně.

Kterou rubriku bude mít Ivan na starosti není jisté. Zřejmě všechny. Ivanovým chlebem a vášní je grafický design, kterým obohacuje svět ze svého studia oceania už od roku 2001, občas si střihne nějaký ten překlad z angličtiny, zpravidla software, který prostě „musí být v češtině“. Rád učí jiné grafiky ovládat grafický software stejně dobře, jako on a když nemá zrovna co jiného na práci, snaží se věci vylepšovat. I třeba tohle je jeho práce.

Šéfredaktor je nadšen, že má Ivana v týmu. A vy budete také!

Ivanův twitter Ivanův profil na LinkedIn Napiš Ivanovi

Honza Dvořáćek – administrátor (@HonzaDvo)

Honza je v OFaja týmu nováčkem. Když pochopil, že šéfredaktorem být nemůže, rozhodl se udělat z našeho webu web způsobem, kterému rozumí nejvíc. S pokorou sobě vlastní přijal roli nástěnkáře, ve které má na starosti technickou stránku webu, design a propagaci na sociálních sítích.

Honza všem těmto věcem nejen rozumí, on se jimi i civilním životě živí. V roce 2011, poté, co zjistil, že jeho vědomosti i zkušenosti mu zaplatí už jen on sám, založil své vlastní web studio. Co přesně tam s ostatními kolegy dělají, to nám prozradit nechtěl, ale při pohledu na velký šipkový terč v jeho pracovně nás ujišťoval, že u nich tomu říkají svoboda v práci.

Honza miluje sport. V minulosti ho miloval dokonce tolik, že dělal vše proto, aby ho milovali i ostatní. Buď ho nepochopili, nebo Honza pochopil, že ve sportovním marketingu jen mít rád sport nestačí. Proto se dnes věnuje sportu převážně tak, že na své zápasy v boxu jezdí na kole, a když prohraje, běží domů po svých. Říkává tomu překonávání vlastních limitů.

I když je v našem týmu Honza ten, kdo si koupil svého Maca zhruba v době, když se v Omni Group rozhodli udělat ze své Kinkless GTD OmniFocus, své umění ještě donedávna předváděl hlavně na Windows 7.

To je ale minulost. S iPhone 5 v kapse, iPadem a Macbookem v batohu, a Pepou v zádech, byl pro Honzu ke GTD i OmniFocusu už jen krůček. Honza s oblibou říká, že od té doby myslí jinak. My ostatní doufáme, že jednou pochopíme, jak to myslel.

 Honzův profil na LinkedIn  Napiš Honzovi

Staň se členem OFaja týmu i Ty!

Myslíš, že by Tě práce s námi bavila, že by Ti dávala smysl? Super! Staň se členem OFaja týmu! Stačí, když nám napíšeš sem, my se Ti obratem ozvem. Určitě máš co nabídnout, tak si to nenechávej pro sebe. My Ti můžem zatím nabídnout jen dobrý pocit, ale i ten se počítá.

Jsi navíc žena? No tak na co čekáš? Buď ta, která stojí za OmniFocus a já:)

 

 

Comments are closed.